Gündem

Adana Isınıyor.. ‘Üç Teşkilat Kapatıldı’

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Adana’nın Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçelerinde dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

ÜÇ TEŞKİLAT KAPATILDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Adana iline bağlı Karaisalı, Saimbeyli, ve Yumurtalık ilçe başkanlıklarının yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergiledikleri gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.

BAŞDANIŞMAN GÖREVDEN ALINDI

Aynı sebeple Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü’nün de başdanışmanlık görevinden alındığını belirten Yalçın, Sözlü’nün merkez disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade etti.

MHP’li Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri nedeniyle Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılmıştır.

‘BAŞDANIŞMAN GÖREVDEN ALINDI’

Aynı gerekçeyle, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, başdanışmanlık görevinden alınmış olup, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Kamuoyuna duyurulur.”

ADANA’DA AKP ADAY ÇIKARMIŞTI

AKP ve MHP, 30 büyükşehirde “ortak aday” ile yerel seçime girme kararı almış ve görüşmelerde, daha önce MHP’ye verilen Adana’nın AKP’ye bırakıldığı belirtilmişti.

Fatih Mehmet Kocaispir, Cumhur İttifakı ve AKP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Erdal SARIZEYBEK

Emekli Albay, araştırmacı yazar. Terör ve siyaset üzerine yayımlanmış 16 eseri bulunmaktadır.
Başa dön tuşu