Siyaset

Adaylar Belli Oldu.. ‘Liste’

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) kabul edilen ve Parti Meclisi’nden (PM) geçen ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

CHP, kesinleşen listeyi kamuoyuyla paylaştı:

ADANA
Çukurova: Emrah Kozay
Seyhan: Oya Tekin
Yumurtalık: Erdinç Altıok
Yüreğir: Nurettin Taniş

ADIYAMAN
Merkez: Abdurrahman Tutdere
Gölbaşı / Belören: Murat Özmen

AFYONKARAHİSAR
Evci̇ler: Berrin Uğurlu
İhsani̇ye / Döğer: Eser Keskin
İhsani̇ye / Gazlıgöl: İbrahim Yılmaz
İhsani̇ye / Kayihan: Hasan Deniz Barlak
İhsani̇ye / Yaylabağı: Cafer Kocaer

AĞRI
Tutak: Zehra Öztürk

ANKARA
Akyurt: Filiz Geygel
Çankaya: Hüseyin Can Güner
Çubuk: Can Kaderoğlu
Sincan: Veysel Alkan

ARTVİN
Yusufeli: Barış Demirci

AYDIN:
Didim: Hatice Gençay
Germencik: Burak Zencirci

BALIKESİR
Altıeylül: Hakan Şehirli
Bandırma: Dursun Mirza
Edremit: Mehmet Ertaş
Havran: Levent Gökalp
İvrindi: Ali Kundağı
Karesi: Serpil Akgül
Manyas: Ahmet Duru
Savaştepe: Ali Koyuncu

BATMAN
Merkez / Balpınar: Yusuf Bulut
Beşiri / İki̇köprü: Yalçın Kaya
Gercüş / Kayapınar: Ömer Derinteki̇n
Kozluk: Servet Varlık
Kozluk / Bekirhan: Ferhat Sakık

BİTLİS
Ahlat: Bülent Keleş

BOLU
Gerede: Bekir Uzun

BURSA
Gemlik: Şükrü Deviren
Kestel: Akan Ayaz
Mudanya: Deniz Dalgıç
Nilüfer: Şadi Özdemir

ÇANAKKALE
Gökçeada: Bülent Ecevit Atalay

DENİZLİ
Babadağ: Fuat Üstündağ
Çardak: Ali Altıner
Tavas: Kadir Tatık

DİYARBAKIR
Ergani: Cevdet Akdemir
Hazro: Serhat Mızrak
Kocaköy: Veysi Kılıç

EDİRNE
Merkez: Şükrü Cıraçoğlu

ERZİNCAN
Çağlayan: Çetin Çay

ERZURUM
Aziziye: Ahmet Ulusoy
Horasan: Çetin Yalçın
İspir: Adem Umut Efe
Köprüköy: Atilla Uzun
Olur: Feridun Kaplan
Palandöken: Cemal Koçak
Pasinler: İlhami Çiftçi
Tekman: Mehmet Oğuz
Uzundere: Mustafa Ünaldı

HATAY
Hassa: Hüseyin Bağcı
Samandağ: Süleyman Bedir Abacı

IĞDIR
Merkez: Volkan Kaylan
Tuzluca: Cemal Kurnaz

ISPARTA
Eğirdir: Necati Savaş

İSTANBUL
Adalar: Ali Ercan Akpolat
Avcılar: Utku Caner Çaykara
Bakırköy: Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu
Beykoz: Alaattin Köseleler
Çekmeköy: Orhan Çerkez
Esenyurt: Ali Gökmen
Kadıköy: Mesut Köse Dağı
Kağıthane: Tonguç Çoban
Sarıyer: Mustafa Oktay Aksu
Ümraniye: Aykut Erdoğdu
Zeytinburnu: Onur Soytürk

KAHRAMANMARAŞ
Çağlayancerit: Ahmet Tekel

KARAMAN
Başyayla: Mehmet Duran

KARS
Merkez: Dindar Gültekin

KASTAMONU
Ağlı: Nermin Güney
Azdavay: Murat Karaburuk
Doğanyurt: Yakup Şentürk

KAYSERİ
Büyükşehir: Murat Molu

KIRŞEHİR
Akçakent: Mehmet Topel
Özbağ: Tekin Var

KİLİS
Elbeyli: Yılmaz Özkan
Musabeyli: Bilal Özdemir

KOCAELİ
Başiskele: Osman Anıl Acurman
Dilovası: Yakup Türk

KONYA
Emirgazi: Çağdaş Özgür Yakar
Altıntaş: Mahir Pinar

KÜTAHYA
Gediz / Eskiğediz: Abdurrahman Sarı
Gediz / Gökler: Mehmet Özbek
Gediz / Yenikent: Muammer Akdemir
Hisarcık: Mustafa Akpınar
Simav / Akdağ: Hüsne Aksu
Simav / Kuşu: Müşide Sevil Teke

MALATYA
Büyükşehir: Veli Ağbaba
Kale: Salih Çiçek
Yeşilyurt: Alper Gürsoy

MARDİN
Kızıltepe: Mehmet Emin Aydın

MERSİN
Akdeniz: Nesibe Teker Hazım

NEVŞEHİR
Nar: Mustafa Yurtbili

ORDU
Büyükşehir: Zekai Sana
Akkuş: Bayram Görür
Çatalpınar: Emin Ekin
Çaybaşı: İsa Yurt
Gökçe: Mehmethan Kibar
Korgan: Hakan Bayır

SAKARYA
Akyazı: Hayrettin Sezgin
Karasu: Uğur Büyük
Söğütlü: Ertekin Sarı
Havza: Ertaş Çoban

SİNOP
Durağan: Mustafa Eker

SİVAS
Divriği: Cihan Deniz Akbaş
Ulaş: İsmail Sırataş

ŞANLIURFA
Eyyübiye: Halil Karakeçili
Hilvan: Mehmet Celal Avcı

TEKİRDAĞ
Çorlu: Ahmet Sarıkurt
Ergene: Rasim Yüksel
Kapaklı: İrfan Mandalı
Saray: Abdullah Taşyasan

TOKAT
Turhal: Mehmet Erdem Ural

TRABZON
Araklı: Osman Dilber
Arsin: Hasan Sungur
Of: Halil Saral
Tonya: Ali Tokgöz

TUNCELİ
Pertek: İsmail Arslan

ZONGULDAK
Kilimli / Gelik: Burhan Sezgin

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Başa dön tuşu