Gündem

Ağbaba ‘İkili Oynuyorlar’

CHP’li Veli Ağbaba, emeklilerle bir araya geldi. Ağbaba, ziyaretiyle ilgili Twitter hesabından paylaştığı videoda emeklilerin sorunlarına dikkat çekti.

Ağbaba, “Emekliler dertli, emekliler isyanda. Makam araçlarından, lüks uçaklarından vazgeçmeyenler emekliye zammı çok görüyor. İttifak ortakları da ikili oynuyor. Hem emekli zammı az diyorlar hem de artırılsın teklifimizi reddediyorlar” notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

‘İKİLİ OYNUYORLAR’
*Emeklinin 7 bin 500 lirayla geçinmesi, barınması, karnını doyurması mümkün değil. Büyük zorluklar yaşanıyor. Cumhur İttifakı’nın ortaklarından Bahçeli, ‘Emekli maaşları yetersiz’; Mustafa Destici, ‘Emekli maaşları yetersiz’; Fatih Erbakan, ‘Bu maaşlarla geçinilmez’ diyor. İkili oynuyorlar bunlar. Geçtiğimiz hafta biz önerge verdik, ellerini kaldırsalardı.

‘İN MAKAM ARAÇLARDAN’
*Ellerini kaldırmadılar. Cevdet Yılmaz diyor ki ‘Emekliye yapacağımız en küçük zam, bütçeyi zorlar.’ Cumhurbaşkanlığı’nın koruma giderleri 500 milyona yaklaşmış, 3 tane uçakla geziyor o bütçeyi zorlamıyor, 125 bin tane makam aracı var, o bütçeyi zorlamıyor; fakir fukara emeklinin 7 bin 500 lirasını artırmak bütçeyi zorluyor. İn makam araçlarından, in uçaklardan…”

EMEKLİ VATANDAŞ: MAAŞININ KİRAYA YETMEDİĞİNİ İLK DEFA GÖRDÜM
Ağbaba’nın ziyaretinde konuşan bir emekli, “Memur ve emeklinin maaşının kiraya yetmediğini ilk defa gördüm” dedi. *7 bin 500 lira emekli maaşı aldığını söyleyen bir vatandaş Ağbaba’nın “7 bin 500 lirayla ne yapabiliyorsun” sorusuna, “Hiçbir şey yapamıyorum. Çocuk dershaneye gidecek, dershaneye göndermeyeceğim.” diyerek durumu açıkladı.

Kaynak: Veli Ağbaba/Sözcü

Erdal SARIZEYBEK

Emekli Albay, araştırmacı yazar. Terör ve siyaset üzerine yayımlanmış 16 eseri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu