Gündem

Akşener Hakkında Karar Çıktı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 7 yıldır süren FETÖ davasında savcılık takipsizlik kararı verdi.

Gazeteci İsmail Saymaz Sözcü TV ekranlarında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında savcılığın verdiği takipsizlik kararını gösterdi. Saymaz konuyla ilgili şöyle konuştu;

‘7 YIL SORUŞTURMA’

Saymaz, “Bu bir hukuki belge değil bu bir siyasi skandalın kanıtı. Türkiye’de en önemli muhalefet liderlerinden biri, dönem dönem ve yakın zamanda da Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanının birden çok kez ‘Gel Millet’ten ayrıl Cumhur İttifakı’na geç’ diye davet ettiği muhalefet lideri Meral Akşener, eski İçişleri Bakanı tam 7 yıl boyunca FETÖ üyeliği iddiasıyla soruşturulmuş. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan.”

‘GİZLİ TANIK BEYANI’

“ Bu soruşturma elimdeki takipsizlik kararına göre 2016 yılında başlamış. Yani muhtemelen 15 Temmuz’dan sonra. 15 Temmuz’dan yaklaşık 19 gün sonra. 4 Ağustos 2016’dan sonra Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yağmur adlı bir gizli tanığın ifadesi üzerine soruşturma başlatılıyor.” dedi.

NELER OLUYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında FETÖ üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlattığı ortaya çıkmış, 2016 yılında başlatılan  soruşturma dosyası için savcılık Mayıs ayında gizlilik kararı aldırmıştı.

İFADESİ DAHİ ALINMAMIŞTI

Meral Akşener’in de avukatlığını yapan İYİ Parti Seçim İşleri Hukuk ve İnsan hakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Hasan Seymen, tamamen siyasi olarak gördükleri soruşturma ile ilgili Akşener’in ifadesine başvurulmadığını belirtmişti. 

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Erdal SARIZEYBEK

Emekli Albay, araştırmacı yazar. Terör ve siyaset üzerine yayımlanmış 16 eseri bulunmaktadır.
Başa dön tuşu