Ekonomi

AP.. ‘Parayı Geri Verin’

Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği’ne, Avrupa Komisyonu’nun onayı ile verilen  hibe desteğin, Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri tarafından parlamentoda tartışmaya açması üzerine iptaline ve yapılan ödemelerin geri alınmasına karar verildi.

KOMİSYON PARAYI GERİ ALMAK İÇİN SÜRECİ BAŞLATTI

AP’de tartışılan konuya karşı aylar sonra açıklama geldi. Duruma tepki gösteren bir kişinin sorularına yanıt veren Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, komisyonun, AB fonlarından yararlananların AB değerlerine saygı göstermelerini sağlamaya önem verdiğini belirtti.

21.455 EURO

İsmailağa Cemaati’nin eski lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun torunu Abdülhalik Ustaosmanoğlu’nun başkanlığını yaptığı Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği’nin “İslamofobiyle mücadele” projesi için Avrupa Birliği’den (AB) “Erasmus+ Gençlik Programı” kapsamında 31 bin 455 Avro hibe aldığı ortaya çıkmıştı.

‘TARİKAT İÇİ TARTIŞMA’

Cübbeli Ahmet adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, “20-30 bin Avro için bu zillete katlanmak asla caiz değil. Dış devletlerden bir dernek ve vakfın yardım ve bağış kabul etmesi uygun olmaz. Zira bugün para alan yarın emir alır” demiş, Ünlü’ye yanıt veren Ustaosmanoğlu ise “Koskaca adamsın. İnsanları düşmanlığa teşvik etme” diyerek yetki göstermişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Başa dön tuşu