Gündem

‘Fakir Doğru Cennete’ dedi.. ‘Video Pattadanak Düştü’

Ümit Özdağ’la yaşadığı polemikte fakirliği öven Cübbeli Ahmet‘in geçmişte katıldığı bir yayında Murat Bardakçı ile arasında geçen konuşma ve İngiliz Kraliyet armalı kol düğmeleri yeniden gündem oldu.

Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün yıllar önce katıldığı bir yayında Murat Bardakçı’yla arasında geçen diyalog yeniden gündem oldu. Cübbeli Ahmet’in “Royal Guards” markalı kol düğmeleri Bardakçı’nın dikkatini çekmiş, Ünlü isi “Ben anlamam pek, hediyedir” demişti.

‘FAKİR 500 SENE EVVEL CENNETE GİRİYOR’ DEMİŞTİ

Cübbeli ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında sosyal medya üzerinden yaşanan tartışmada fakirliği öven Cübbeli Ahmet’in “Fakir 500 sene evvel cennete giriyor, zekatını veren zengin sabreden fakirden 500 sene sonra cennete giriyor. İkisi de cenneti hak etmiş, ama 500 sene evvel cennete girmek ne demek ya?” dediği video paylaşılmıştı.

‘ZENGİN ŞEYHLER NE ZAMAN CENNETE’

Özdağ, “Ahmet Hoca, senin 500 sene cennetin kapısında beklemeni hiç istemem. Servetini fakirlere dağıt ve 500 sene erken cennete gir. Bir de sorayım, zengin şeyhler fakir müritlerinden 500 sene sonra mi cennete girecekler?” ifadelerini kullandı.

KOL DÜĞMELERİ İNGİLİZ KRALİYET ARMALI

Bunun üzerine yıllar öncesine ait bir yayından görüntüler yeniden gündem oldu.Yayında gazeteci Murat Bardakçı, Ünlü’nün kol düğmelerinin İngiliz Kraliyet ailesinin arması basılı olan “Royal Guards” marka olduğunu fark etmişti. Cübbeli Ahmet ise “Hediyeleşmek sünnet, hediye gelirse alıyorum” yanıtını vermişti.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Başa dön tuşu