Gündem

İstanbul.. İmam Oyunu Bozdu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir Belediye Başkan adayı Onursal Adıgüzel ile birlikte Kayışdağı İmam Hüseyin Camii’nde Cuma namazı kıldı.

İmamoğlu, camiye geleceği için bazı çevrelerin sosyal medyada yaptığı “camiyi seçim bürosuna çevirdiler” şeklindeki propagandaya cami cemaati ve imamı tepki gösterdi.

PROPAGANDAYA TEPKİ

Camide toplanan vatandaşlara hitap eden Kayışdağı İmam Hüseyin Cami imamı Mehdi Aksu şunları söyledi:

“Yöneticilerin cumaya gitmesi kadar doğal bir şey yoktur. Başkanımız daha buraya gelmeden birileri servis yaptılar. ‘Bunlar camiyi seçim bürosuna  çevirmişler’ diye. Başka camilere cumaya giden yönetici yok mu?

‘16 MİLYONUN BAŞKANI’

“Niye oralara seçim bürosu denilmiyor da İmam Hüseyin’in adının müzeyyen olduğu bu mekana seçim bürosu deniliyor? Bu kelimeyi buraya kullananlar ya aymazdırlar ya şuursuz, basiretsizdirler. Başkanımız şu anda 16 milyonun başkanı.

‘İLK KEZ GELİYOR’

“Beş senedir de bizi ziyarete gelmemişti. Bizi sevindirmek için ziyarete geldiler. Ve gelmişken cumayı da burada kılmayı uygun gördüler. Bundan daha doğal ne olabilir Allah aşkına?

SAĞA SOLA MESAJ ATMANIN ALEMİ YOK’

“Bunu farklı değerlendirip gece saat 12’de sosyal medyayla sağa, sola, masaj transferi yapıp da mide bulandıranlar, toplumu ayrıştırmaya çalışanlar bilsinler ki başarılı olamayacaklar.

‘ONU SEVİYORUZ’

“Bu toplum Sünnisiyle Alevisiyle, Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Şiisiyle tek yürek bir toplumdur. Kim sizlere bunlar üzerinden ayrıştırıcı söylemlerde bulunursa bil ki onların derdi sizi sömürmektir. Biz onu seviyoruz.

‘AYRI GAYRI YOK’

“Ve biz onu ayrıştırıcı dil kullanmadığı için seviyoruz.  Siyasi kimlik için konuşmuyorum. Siyasetçi olduğu için de konuşmuyorum. Biz onu mezhepçilik yapmadığı için seviyoruz. Yönettiği İstanbul’da Alevi- Sünni- Şii ayrımı yapmadığı için seviyoruz. İşte bugün başkanımızın burada olması bu söylediklerimin kanıtıdır. Ayrım yapsaydı buraya gelmezdi.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Başa dön tuşu