Gündem

İyi Parti.. ‘Tam Yol İleri’

Seçim bitti ama siyaset gündemi durulmadı, ittifaklar daha büyük tartışmaların içine düştü.

Cumhur İttifakı ortakları MHP, BBP ve YRP, emekliye yapılan yüzde 25’lik zammı yetersiz buldu ve yıl sonu beklenmeden memura olduğu gibi emeklilere de seyyanen 8 bin TL lira verilmesini istedi.

MİLLET İTTİFAKI YEREL SEÇİMLERİN DERDİNDE
Millet İttifakı’nda, yerel seçimlerle ilgili farklı değerlendirmeler bulunuyor. Saadet Partisi (SP) bazı yerlerde Gelecek Partisi dışında işbirliği düşünmüyor. CHP, DEVA ve Demokrat Parti henüz karar almadı. İYİ Parti ve SP, seçime ittifaksız ve kendi adaylarıyla, amblemleriyle girmeyi planlıyor.

GÜNDEMİMİZDE YOK
SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ‘’Türkiye’nin bütün il, ilçe ve beldelerinde belediye başkanları, meclis üyeleri ve il genel meclisi adaylarımızı belirleyeceğiz. Bazı yerlerde dirsek teması, o günkü şartlara bağlı. Bugüne kadar genel seçimde kendi amblemimizle girmediğimiz için sıkıntı yaşadık ama şimdi kolları sıvayıp Anadolu’yu bir baştan bir başa taramak ve insanlarımızı uyarmak zorundayız.” diyerek zorunluluk dışında ittifaktan ayrılışı işaret etti.

‘İYİ PARTİ TAM YOL İLERİ’
İYİ Parti sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu da yerel seçime kendi adaylarıyla girmek istediklerini dile getirerek, “Esas hedefimiz, kendi kadrolarımız ve politikalarımızı milletimizle buluşturmak. 81 il ve ilçelerinde kendi adaylarımızı çıkarmayı hedefliyoruz. Yerel seçimde hiç bir parti ile ittifak gündemimizde yok” dedi.

KAVUNCU: ‘HAYIRLI İŞLER’
İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu da parti tabanının yerel seçimde ittifaka sıcak bakmadığını belirterek, şunları söyledi: ‘’Bu konuda genel merkezimizin aldığı bir karar yok ama en kısa sürede alınacak. Benim dolaştığım 30’a yakın il başkanlığında, bizi kendimizi anlatmaktan alıkoyacak oluşuma tabanımızın da sıcak bakmadığını gördüm. Nihai karar partimizin yetkili organlarıdır. CHP’ye başarılar dileriz.”

Kaynak: Ajanslar/Sözcü

Erdal SARIZEYBEK

Emekli Albay, araştırmacı yazar. Terör ve siyaset üzerine yayımlanmış 16 eseri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu