Eğitim

Öğretmen.. ‘Başvurular Başlıyor’

Kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu gibi mazerete bağlı il içi ve iller arasında tayin başvurusu 7 – 14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

İl içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler tercihlerini yayınlanan kontenjanlara göre gerçekleştirecek.

MAZERETE BAĞLI TAYİN BAŞVURUSU
Millî Eğitim Bakanlığınca kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvuruları 7 – 14 Ağustos tarihleri arasında alınacak.Öğretmenlerin mazerete bağlı atamaları ise 23 Ağustos’ta yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK
Başvurular duyuruda yer alan “E.YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ” doğrultusunda “Ön Başvuru” ve “Tercih Başvurusu” olmak üzere iki aşamalı olacaktır. Birinci aşamada başvuru yapmayanlar ikinci aşamada tercih başvurusunda bulunamayacak.

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerindeki “MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu” doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecek.

Kaynak: Ajanslar/Sözcü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu