Gündem

Sular Isınıyor.. ‘Kimse Kalmadı mı’

CHP’de son olarak ortaya çıkan danışman krizi büyümeye devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’na danışman olarak atanan kişilerin partinin kurucu değerlerine dair yaptıkları hakaret dolu paylaşımlara bir tepki de gazeteci Uğur Dündar’dan geldi. Dündar yaşananlara dair “Bu kaçıncı danışman skandalı” ifadelerini kullandı.

UĞUR DÜNDAR: ‘BİZ USANDIK SİZ BIKMADINIZ’

Gazeteci Uğur Dündar, birbiri ardına patlak veren danışman haberleriyle ilgili olarak tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi. Birbiri ardına ortaya çıkan ve CHP’yi neredeyse yerden yere vuran danışman paylaşımlarına Dündar şu sözlerle tepkisini gösterdi:

“Kemal Bey, Bu kaçıncı danışman skandalı Allah aşkına!!! Biz bunları yaşamaktan usandık, siz yaşatmaktan bıkmadınız! Çevrenizde sizi uyarma cesaretini gösterecek ve “Ne yapıyorsunuz?” diye soracak hiç kimse kalmadı mı?..”

CHP’DEN DANIŞMAN İDDİALARINA AÇIKLAMA GELDİ

Perinaz Mahpeyker Yaman’ın Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına atandığına dair iddialar üzerine CHP’den resmi bilgi notu yayınlandı. Notta, genel seçimlerin peşi sıra MYK değişikliğinin ardından 4 Haziran’da yayımlanan genelgeye o tarihe kadarki tüm danışmanların görevlerinin sona erdiği ifade edildi.

TARİH POLEMİĞİ

Bu tarihten sonraki atamaların da duyurulduğu kaydedilen notta, “Bu bağlamda, ilgili tarih (4 Haziran 2023) ve genelge sonrasında; ismi geçen Perinaz Mahpeyker Yaman isimli bir danışman ataması yapılmamıştır” dendi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Başa dön tuşu