Video

Yeni Anayasa.. ‘Neler Oluyor’

Seçim Bitti.. Yeni Anayasa Geliyor..

2023 genel seçimleri bitti.. kabine değişti.. yeni kabineden ilk açıklama geldi;

Yeni Anayasa..

Yapılan açıklama aynen şöyle;

‘Ülkeyi yeni ve sivil bir anayasaya kavuşturarak, diğer alanlarla birlikte yargıya da önemli bir hizmet yapacağız. Türkiye’yi, milli irade eliyle hazırlanmış sivil ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşturmak istiyoruz’.

Şimdii..

Ben hep parasız yatılı devlet okullarında okudum, yetim hakkı kul hakkı parayla yemek yedim, büyüdüm. Diyorum ki.. Gözlerinizi yeni anayasa deyip yapılacak işlerden ayırmayınız..

Bakınız yeni anayasaya eğer Türk, Atatürk gibi bizi biz yapan değerlerimiz, Cumhuriyeti Cumhuriyet yapan değerlerimiz anayasadan çıkarılmaya cüret edilirse eğer , daha ötesini saymaya hiç gerek yok, yüzyıllardan beri değişen bir şey de yok demektir.

Yok eğer, Türk Milleti adı ve kimliği üzerinden bir anayasa geliyorsa, sıkıntı yok demektir.

Şimdi çıkış noktamız Türkiye’deki işte bu değişim süreci olmalı…

Bu sürece bugün Suriye’de izlenen siyaset ve sonuçları eklenmeli; Irak’a gönderilmeyip apar topar Suriye’ye gönderilen Türk Ordusuna verilmiş görevlerin ne anlama geldiği masaya yatırılmalı ve dört milyondan fazla ülkemize getirilen sığınmacıların üstündeki örtü de artık çekilmeli ki gerçek ortaya çıkabilsin…

Şimdi önümüzdeki süreci izleyip görmek gerekiyor… izleyeceğiz, bu siyasetin değişip değişmediğini göreceğiz… Şimdi ülkemizi yönetenlerin dikkatine bu bilgileri sunuyorum, ‘anayasaya dikkat’ diyorum, anayasaya dikkat!..

Erdal Sarızeybek

Araştırmacı Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu